| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | DC 12V |
| Input Current | 4A |
| Output Voltage (Each Slot) | DC 4.2V |
| Output Current (Each Slot) | 0.5A |
| USB Port / Type-C Output | 5V / 9V / 12V |
| Dimensions | 360 × 214 × 65 mm |
| Weight | 2 kg |
| AC/DC Adapter Cable Length | 150 cm / 59.06 in |
If you do not like the product you can return it within 15 days - no questions asked. This excludes bodysuits, swimwear and clearance sale items. We have an easy and hassle free return policy. Please look at our Delivery & Returns section for further information.