| General | |
| Model | RA19 |
| Frequency range | FRS: 462.5500-467.7125MHz |
| Channel number | 22CH |
| Channel spacing | 12.5KHz |
| Standby current | ≤8mA |
| Operating temperature range | -10℃~+50℃ |
| The antenna impedance | 50Ω |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Transmitter | |
| RF Power | ≤2W |
| Modulation restriction | ≤2.5kH |
| Adjacent channel selectivity | ≥60dB |
| Spurious radio frequency | ≤7.5µW |
| Emission current | ≤1.3A |
| RECEIVER | |
| Reference sensitivity | ≤0.25uV |
| Audio power | ≥300mW |
| Waiting current | ≤8mA |
| Turn on sensitivity | ≤0.20uV |
| Receive current | ≤310 mA |
Features:
Description:
If you do not like the product you can return it within 15 days - no questions asked. This excludes bodysuits, swimwear and clearance sale items. We have an easy and hassle free return policy. Please look at our Delivery & Returns section for further information.