| Mode | Digital |
| Frequence Band | UHF |
| Transmit Frequency(TX) | UHF : 400-470MHz |
| Receive Frequency(RX) | UHF : 400-470MHz |
| Power | 5W |
| Channel Number | 16 |
| Channel display | / |
| Waterproof Rating | / |
| Bluetooth | / |
| Location | / |
| Battery Capacity | 1300mAh |
| Operation Temperature | -20℃ to +55℃ |
| Encryption Type | CTCSS/DCS |
| Call Types | All Call |
| Display | No Display |
| Wireless Copy | / |
| NOAA | / |
| Emergency Alarm | Local+Remote |
| Lone work | / |
| Man Down | / |
| Weight | 250g |
| Size | 130mm*54mm*35mm |
| Type-C Charging | Y |
| Additional Features | 1.built-in LoRa; 2.Connect Up to 30 Radios; 3.Repeater Connecting Set; 4.Voice Prompts; 5.Channel Adjustment; 6.Fast Programming; 7.Current Channel Prompt; 8.Low Battery Audible Alert; 9.Launch Beep; |

● 16 Channels (400-470MHz)
● Repeater Connecting Set
● Voice Prompts
● Channel Adjustment
● Fast Programming
● Current Channel Prompt
● Low Battery Audible Alert
● Launch Beep
● All Call
● Solar Charging (repeater)
The black wall-mounted repeater supports solar power, mains power, and built-in battery power (15000mAh large battery capacity), solving the problem of difficult signal transmission in application scenarios such as subways and tunnels.
High power, strong penetration, built-in repeater, 30-level jump/automatic networking, unlimited distance, and reasonable price.
This communication solution features long-distance communication and low power consumption. It is very suitable for full coverage of buildings and tunnels. It also performs well in different scenarios, such as rescue support and subways.
If you do not like the product you can return it within 15 days - no questions asked. This excludes bodysuits, swimwear and clearance sale items. We have an easy and hassle free return policy. Please look at our Delivery & Returns section for further information.